Na sesji Rady Miejskiej w Olsztynie, która miała miejsce 25 lutego 2025 roku, kontynuowano procedurę wyboru przewodniczącego Rady. Przewodnicząca obrad, po wprowadzeniu do tematu, ogłosiła, że planowane są przynajmniej dwie przerwy techniczne, które umożliwią radnym rozmowy w kuluarach.
W punkcie porządku obrad dotyczącym wyboru przewodniczącego, przewodnicząca komisji skrutacyjnej, radna Anna Wojtasik-Kisiel, przedstawiła skład komisji. Zastępcą przewodniczącej została radna Anna Szczygłowska, a członkiem komisji został przedstawiciel komisji skarg i wniosków.
Radna Anna Szczygłowska zgłosiła kandydaturę pana Rafała Ciszewskiego na przewodniczącego Rady Miejskiej. W swoim uzasadnieniu podkreśliła, że Ciszewski jest osobą aktywnie działającą na rzecz gminy, przytoczyła przykład jego zaangażowania w pozyskanie samochodu dla OSP oraz jego dobrej reprezentacji w straży. Radny Ciszewski wyraził zgodę na kandydowanie, jednocześnie informując, że w przypadku wyboru na przewodniczącego, będzie zmuszony zrezygnować z funkcji członka komisji rewizyjnej oraz przewodniczącego komisji skarg, wniosków i petycji.
Po zgłoszeniu kandydatury, przewodnicząca obrad zapytała, czy są jeszcze inni kandydaci. Po chwili ciszy, stwierdziła brak innych zgłoszeń i zwróciła się do komisji skrutacyjnej o przygotowanie kart do głosowania. Na koniec ogłosiła 10-minutową przerwę, aby umożliwić radnym przygotowanie się do głosowania.
W trakcie sesji, radni wykazali dużą aktywność i zaangażowanie w proces wyborczy, co wskazuje na ich chęć do współpracy i dbałość o przyszłość Rady Miejskiej w Olsztynie. Wszyscy uczestnicy wyrazili swoje opinie w sposób kulturalny i konstruktywny, co sprzyjało pozytywnej atmosferze obrad.
Podsumowując, na sesji podjęto decyzję o wyborze przewodniczącego Rady Miejskiej, jednak do głosowania jeszcze nie doszło. W najbliższym czasie przewidziano dalsze kroki związane z tym procesem.
Powyższe podsumowanie zostało wygenerowane przez sztuczną inteligencję. Mogą znajdować się z nim błędy oraz nieścisłości. W celu weryfikacji zapisów podsumowania, rekomendujemy przesłuchać nagranie i upewnić się, że zawarte w nim stwierdzenia są zgodne ze stanem faktycznym.